Tap Dansı da yapmadık demeyelim ;)

Amanın bu tap dance ne kadar eğlenceliymiş yahu. Gerçekten göründüğü gibi :) Bir diğer gerçekse göründüğü kadar kolay olmadığı…Adımı hatırlasan hızdan kaybedebilirsin, hızı tuttursan o an hafızan sana bir kelek atabilir, hocayı yanlış duyarsın, oo sayılar uçtu gitti ama bunlar tüm zamanın çok az bir kısmı.

Çoğunluğu ayaklarınla yaptığın ritmin hissiyatı, kulağındaki cazın keyfi. Ay sen o müzikte dans ediyorsun…İçinde birşeyler var haykırmak istediğin, bu sefer ayakların söylüyor dilin yerine. Elin, kolun, gövden, başın vs o ritimle akıyor, bedenin zaten düşündüğünü söyleyebilecek kadar zeki, kalbin de onu yönlendirebilecek kadar güçlü…ve buradan aldığın güvenle yine yüzünde tatlı bir gülümseme ;)

Akbank Caz Festivali kapsamında Atölye Dans’ta katıldığım Tap Away atölyesindeki hissiyatım böyleydi işte. Atölyenin tek eksiği olan dans için özel üretilen ayakkabılardan sağlayamaması ve bunu bilgi olarak paylaşmamasıydı ancak bir flamenko ayakkabısı da fena iş görmedi ;) Gerçekten tadı damağımda, tap dance de bir süre sonra öğrenilecekler listesinde kaldıııı…

Tap dansı ile ilgili biraz detaylı bilgi alayım derseniz de buyrun buradan (and here)

Bir de minik bir nasıl yaparım (how to) linki. Bek datlu :)

Don’t keep calm & tap…

taptap

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s